Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Zdrowie

  • 9 lipca 2019
  • wyświetleń: 1630

Nowe kontrakty dla Beskidzkiego Centrum Onkologii

Wraz z początkiem lipca działająca w BCO-SM Pracownia Rezonansu Magnetycznego otrzymała kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia. Aby skorzystać bezpłatnie z badania rezonansem magnetycznym wystarczy skierowanie od lekarza specjalisty.

NFZ zakontraktował także świadczone przez bielski szpital usługi związane z domową opieką hospicyjną. Domowe hospicjum może objąć swoją pieczą 26 pacjentów. W ramach usługi chorzy otrzymują nie tylko profesjonalną opiekę medyczną, ale także m.in. wsparcie psychologiczne.

Nowe kontrakty zbiegły się w czasie z udzieleniem Beskidzkiemu Centrum Onkologii - Szpitalowi Miejskiemu przez Ministra Zdrowia akredytacji w zakresie lecznictwa szpitalnego. Bielska placówka uzyskała 80% możliwej do osiągnięcia liczby punktów w zakresie standardów akredytacyjnych, poprawiając tym samym swój poprzedni wynik o cztery punkty procentowe. Certyfikat akredytacyjny obowiązuje przez trzy lata.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.